Yazanel Edebiyat
ANASAYFA FORUM FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

TÜRKÇESİ VARKEN

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

NECMETTİN ÖĞRETMEN

Bekir ÜNVER

23.Temmuz.2017, 22:54

Bekir ÜNVER


NECMETTİN ÖĞRETMEN

Şehitlerimizin arasına seni de uğurladık. Senin makamını da ismine yakışır şekilde yükseklere taşıdık Necmettin Hoca'm. Yıldızların yeri yukarıdır, makamı âli olur. Senin makamın da âli olsun, mekânın cennet olsun inşallah. Sahi Necmettin'im, o incecik sert yer yatağında yatılır mı hiç? Senin yerin o kadar basit olamaz ki! Allah seni şehitliğe layık görmüş, o yatakta yatmak sana yakışmazdı. Kaderin cilvesini bilemeyen, insan bile olamayan hainler, seni layık olduğun makamına taşımak için yine vahşiliklerini yaptılar. Bu vahşiler, seni layık olduğun makama taşırken kendi insanlıklarını o suda boğdular biliyor musun? Asıl ölen, asıl kaybolan, onların insanlığıdır.

Biliyor musun Necmettin'im, ben onlara hain bile demiyorum. Zira hain ihanet edendir. Davasına, insanlığa ihanet edene hain denir. Davası olmayanlar, insanlığını yitirmiş olanlar nasıl hain olsun ki! Bunlar olsa olsa zavallı olur. İnsanlığını kirli emellere satan zavallıdır bunlar. Bunlar, kaderin hükmünü icra eden, ama bunun bile farkında olamayan zavallılardır.

Sen, makamı levh-i mahfuzda şehitlik için ayrılmış yıldızsın. Sen, idealleri olan, bilime meraklı bir yıldızsın. Sekiz on tane öğrenci sana az değil mi Necmettin'im. İdealleri büyük, makamı yüksek olanlar, beş on tane öğrenciye değil, insanlığa ders verir Necmettin'im. Sen şimdi minber misali makamından, seni duyan milyonlarca insana, binlerce öğretmene, yüzlerce öğrenciye öğretmen oldun. İnsanlık dersi veriyorsun. O makama yükselmeseydin küçücük bir köyde seni kim duyar, kim bilirdi Necmettin'im. Çocuklarına şimdi öyle bir ödev verdin ki! Ev ödevi değil, insanlık ödevi verdin. Çocukların şimdi ömür boyu bu ödev sayesinde insanlığa, kardeşliğe, dostluk ve barışa çalışacaklar canım Hoca'm. Masum bir insan nasıl öldürülür, tertemiz hayalleri olan bir öğretmen nasıl katledilir? Ömür boyu bunu düşünerek insanlığı, kardeşliği, dostluğu ve barışı öğrenecekler Necmettin'im benim.

Necmettin'im duydum ki, baban seni inşaatlarda çalışarak okutmuş. Bana darılma ama, ben senin şehadet haberinden çok, bu habere yandım kuzum. Şehitliği herkes ister ama herkese nasip olmaz. Sen şimdi Peygamberimize komşu oldun, buna nasıl yanayım. Benim babam da inşaat ustasıydı, ben asıl buna yandım canım kardeşim. Ben seni nasıl unuturum Necmettin'im.

Baban, o güzel insan, "bir oğul kaybettim, görüyorum da şimdi binlerce oğul kazandım." diyor. Evet, binler değil milyonlarca Necmettin var şimdi. Bizler; bu vatan için, bayrak için her fedakârlığa hazırsak, senin kanın yerde kalmamıştır bilesin Necmettin Hoca'm. Binlerce öğretmen; bu vatan için, bayrak için, hak ve hakikat için senin yolundan gideceğiz.

Bir de bizi üzen ne oldu, biliyor musun kuzum? Sana sevdiğin kızı almak için hazırlık yapılıyormuş, ama nasip olmadı. Sen zaten en sevgiliye, en sevdiğine kavuştun kuzum. Allah sana rahmetiyle muamele eylesin.

Şimdi köyde baban ve annen hüzünlü Necmettin'im. "Kral"ın da mahzun mahzun evin etrafında dolanıp durur, seni ararmış Necmettin'im benim. Ruhun şad olsun.

Bekir ÜNVER- 23.07.2017

Bu haber 7 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Arzu METLİ Arzu METLİ
İNSAN ÇEKER
Halil MANUŞ Halil MANUŞ
EĞİTMEK Mİ ÖĞRETMEK Mİ?
Ozan ERBABİ Ozan ERBABİ
MUSTAFA KEMAL’İM
Bayram AKTAŞ Bayram AKTAŞ
İNSANIN KIYMETİ
Bekir ÜNVER Bekir ÜNVER
YİNE HAZAN, YİNE HÜZÜN
Mustafa BATMAN Mustafa BATMAN
GÖZLERİ PERİ BİR DENİZ KIZI
Mahmut ÇAĞATAY Mahmut ÇAĞATAY
BİN OLURUZ
Gazi KARABULUT Gazi KARABULUT
ÖZLÜYORUM
Mustafa METLİ Mustafa METLİ
YOKSUN
Mesut YAZANEL Mesut YAZANEL
BİRAZ DA ARABESK
Erhan EROĞLU Erhan EROĞLU
NİĞDE KALESİ AHMEDEK BÖLÜMÜ
ESAT HALAÇOĞLU ESAT HALAÇOĞLU
ANNEMİN ARDINDAN
İhsan UĞRAŞ İhsan UĞRAŞ
BİZİM ÇOCUKLUĞUMUZDA
Aydın UZKAN Aydın UZKAN
LÂL CERİHALAR
Veli HAYTA Veli HAYTA
''NE OLURSAN OL GEL'' EĞİTİM ŞART
Bestami NAR Bestami NAR
BAHAR GELDİ Mİ ?
Mehmet KESKİN Mehmet KESKİN
YOK..
A. TEMİR A. TEMİR
Gerçek Kahramanlara Mektuplar
Aydın ORHAN Aydın ORHAN
öYLECE
Yunus KIZIL Yunus  KIZIL
GÜNEŞ NE ZAMAN DOĞACAK?
Özcan CANPOLAT Özcan CANPOLAT
MUHAYYELAT
Hilal ÇAPKINER Hilal ÇAPKINER
ÖTE...
İbrahim YILMAZ İbrahim YILMAZ
MUHALİF RÜZGAR
Ümit SİVRİKAYA Ümit SİVRİKAYA
FUTBOL TERÖRÜ
Bekir ÇINAR Bekir ÇINAR
DOĞRU KONUŞALIM DOĞRU YAZALIM
Birgül UZUN Birgül UZUN
UZAKLARDAKİ ZEYTİN AĞACI
Osman DEMİRTAŞ Osman DEMİRTAŞ
Bakıp da Göremediklerimiz

YAZAN-EL EDEBİYATA DAİR - Edebiyata ve Sanata Dair Ne Varsa Bu sitedeki eserler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca korunmaktadır.
RSS | Yazar İçin | Yazarlık

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi