TÜRKÇENİN KÖRELMESİ


Açıklama: Türkler ezelden beridir hürdür. Hiçbir zaman başka ülkerin himayesi altında yaşamamıştır. Dil,bayrak gibi bağımsızlığımızın simgesidir.
Kategori: Küçük Şair ve Yazarlar
Eklenme Tarihi: 25.Şubat.2017
Geçerli Tarih: 20.Ocak.2018, 09:57
Site: Yazanel Edebiyat
URL: http://www.yazanel.com/haber_detay.asp?haberID=1141
TÜRKÇENİN KÖRELMESİ


Dünya üzerinde bulunan bütün ülkelere baktığımızda farklı farklı konuştuklarını görüyoruz. Tabi bazı ülkeler aynı dilleri konuşabiliyor. Aynı ırktan oluşan ülkeler aynı dili kullanır ya da sömürülen ülkeler kendilerini sömüren ülkelerin dillerini kullanır.

     Türkler ezelden beridir hürdür. Hiçbir zaman başka ülkerin himayesi altında yaşamamıştır. Dil,bayrak gibi bağımsızlığımızın simgesidir. Kendi dilini konuşmayan ülkeler de bağımsızlık gözlemlenemez. Bizim de çok güzel dilimiz vardır:  Türkçe. Ama güzel dilimizin zaman içinde içine başka kelimeler kelimeler karışmıştır. Şöyle bir sokağa çıktığımızda on tane dükkan görüyorsak beşinin adı başka dilde yazılmıştır. Ama başka bir ülkeye gitsek ve oradaki on dükkan adına baksak Türkçe var mıdır? Gençler yani bizler şimdi dilimizle karışık ingilizce kelimeler kullanıyoruz. Bu çok yanlış ! Torunlarımıza miras olarak bozulmuş bir dil mi bırakacağız? Dil atalarımızın bize bir emanetidir. Emanete hıyanet edilir mi? Ama şimdi dilimize başka kelimeler geçirmeyelim diye başka dillerin dersini görmeyecek miyiz? Farklı diller, farklı kültürler, farklı medeniyetler tabi ki öğreneceğiz ama onları kendi hayatımızın bir parçası yapmayacağız.

    “ Sonuç olarak bir ülkeyi çökertmenin en iyi yolu o ülkenin dilini köreltmektir.”


Yaren ÖZDEMİR, "Türkçemiz körelmesin"dedi.