Yazanel Edebiyat
ANASAYFA FORUM FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

TÜRKÇESİ VARKEN

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

BEKLEYİŞ

BEKLEYİŞ

Tarih 28.Mart.2012, 21:28 Editör Arzu METLİ

Duyduklarım gerçek olamazdı. İnanmak istemiyordum bana söylenen bu cümlelere. Duyduğum ses kendinden emindi ve maalesef o acı gerçeği bana anlatmaya çalışıyordu.

BEKLEYİŞ

 

            Duyduklarım gerçek olamazdı. İnanmak istemiyordum bana söylenen bu cümlelere. Duyduğum ses kendinden emindi ve maalesef o acı gerçeği bana anlatmaya çalışıyordu. Hep filmlerde olurdu böyle konuşmalar. Ancak bu, gerçeğin ta kendisiydi. Sıradan bir doktor-hasta görüşmesi olacaktı buraya gelişim. Ve sıradan bazı ilaçlar alıp evime dönecektim. Hastalığım hiç de öyle yabana atılacak boyutta değilmiş. Ve bana verilen sürenin dolmasına çok az kalmıştı. Bu son cümleden sonra doktoru duyamaz olmuştum.

 

            Önce sevgili eşim geldi aklıma. Hani bir ömür boyu birlikte yaşamaya söz vermiştik hayatın acısını, çilesini, umutlarını, sevinçlerini birlikte yaşamaya karar vermiştik. Zorluklarla kurduğumuz yuvamızda birbirimizi hiç yargılamadan kabul etmeyi ve hatamız ne kadar büyük olursa olsun affedebilmeyi kural olarak koymuştuk. Ve şimdi ben verdiğim sözden, karardan ve harfiyen uyduğum kurallardan dönmek zorunda kalmıştım. Ne zaman biteceğini bilmediğimiz ömrün benim açımdan gizli bir yanı kalmamıştı. 

 

            Sonra meleğimi düşünmeye başladım. O daha çok küçücüktü. Her ihtiyacında neredeyse bana muhtaçtı. Bu dünyaya geleli çok olmamıştı. Fakat ben ayrılmak üzereydim bu fani dünyadan. Oysaki kuzucuğumla ilgili ne büyük hayallerim vardı: Ona iyi bir eğitim aldırıp doğru bir insan olması için elimden geleni yapacaktım. Bencillikten, hırstan, riyakarlıktan uzak bir anlayışla yetiştirecektim. Daha dün gibiydi ilk adımlarına ilk sözcüklerine şahit oluşum. Bu kadar kısa bir sürede ona doyamazdım zaten doyamamıştım da… Demek o kutsal vazifeyi ancak dört yıl yapmış olacaktım. Kalbim duracak gibiydi. Onu kime emanet edip de gidiyordum?

 

            Annem, babam ve kardeşlerim  geçti aklımdan. Yaşamım boyunca “hayırlı evlat” olmak için elimden geldiğince ve fırsat buldukça uğraşmıştım. Ne yazık ki onların gözünde hiç de özel bir yerim yoktu. Belki bu kadar kısa bir sürede onlarla vedalaşmamı olağan karşılayacaklardı. Dünyadaki en güzel duygu olan “kardeşliği” bir türlü yaşayamamıştım her nedense ? Onların için benim varlığım da yokluğum da nasıl olsa aynıydı! Çok da üzülmezlerdi herhalde gidişime?

 

            Dostlarımda ve dost zannettiklerimdeydi şimdi sıra… Bir bakışlarıyla bir tebessümleriyle dertlerime ilaç olan dostlarımdan ayrılmak belki de en acısıydı bu ayrılıkta. Sıcacık sohbetleriyle, çıkarsız yoldaşlıklarıyla nice güzellikler yaşatmışlardı bana. Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardı. Ancak benim o hatırlara vefa gösterecek kadar yılım olmayacaktı. Dost zannettiklerimi düşünmek bile istemiyordum. Vaktiyle zaten “zaman kaybı” olmuşlardı benim için. Kalan süremde onlara yer ayıramayacaktım. İhanetlerin, hayal kırıklıklarının üstüne çizgi çekeli çok olmuştu.

 

            Ya öğrencileri ne olacaktı? Kendi değerlerimle yoğurup şekillendireceğim o kişiliklere daha doyamamıştım ki… Yüreğine dokunmaya çalıştığım ve yüreğimde yer alan isimlere yenilerini ekleyecektim. Onların masum bakışlarını, sevgilerini, hürmetlerini ve başarılarını doyasıya yaşayamamıştım ki. Kişiliğimin en önemli parçası olarak gördüğüm mesleğimden bu kadar çabuk kopmamalıydım.

 

            Doktorun beni teselli etmeye çalışan sesiyle kendime gelmiştim. Çok değil yirmi dört saat sonra yeni yaşımı kutlayacaktım. İnsanın son doğum günü olduğunu bilerek mumlara üfleyişi nasıl bir şeydi? Tutacağım dilek, bir mucizeden ibaretti."Arzu METLİ ; Belki de bu alemde bir mucize daha yaşanacaktı.

Kim bilir? dedi ."

Bu haber 30 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Hikayeye Dair

“Yaşanmış Hikâyelerde Değerler” On Değerli Hikaye Çıktı

“Yaşanmış Hikâyelerde Değerler” On Değerli Hikaye Çıktı Eğitimci yazar Gazi Karabulut'tan 10 güzel değerler eğitimi hikayesi Berikan yayınlarından çıktı.

KELEBEĞİN AŞKI

KELEBEĞİN AŞKI Ülkü DUYSAK,yazdı.
Bayram AKTAŞ Bayram AKTAŞ
KENDİNE İYİ BAK
Arzu METLİ Arzu METLİ
İNSAN ÇEKER
Halil MANUŞ Halil MANUŞ
EĞİTMEK Mİ ÖĞRETMEK Mİ?
Ozan ERBABİ Ozan ERBABİ
MUSTAFA KEMAL’İM
Bekir ÜNVER Bekir ÜNVER
YİNE HAZAN, YİNE HÜZÜN
Mustafa BATMAN Mustafa BATMAN
GÖZLERİ PERİ BİR DENİZ KIZI
Mahmut ÇAĞATAY Mahmut ÇAĞATAY
BİN OLURUZ
Gazi KARABULUT Gazi KARABULUT
ÖZLÜYORUM
Mustafa METLİ Mustafa METLİ
YOKSUN
Mesut YAZANEL Mesut YAZANEL
BİRAZ DA ARABESK
Erhan EROĞLU Erhan EROĞLU
NİĞDE KALESİ AHMEDEK BÖLÜMÜ
ESAT HALAÇOĞLU ESAT HALAÇOĞLU
ANNEMİN ARDINDAN
İhsan UĞRAŞ İhsan UĞRAŞ
BİZİM ÇOCUKLUĞUMUZDA
Aydın UZKAN Aydın UZKAN
LÂL CERİHALAR
Veli HAYTA Veli HAYTA
''NE OLURSAN OL GEL'' EĞİTİM ŞART
Bestami NAR Bestami NAR
BAHAR GELDİ Mİ ?
Mehmet KESKİN Mehmet KESKİN
YOK..
A. TEMİR A. TEMİR
Gerçek Kahramanlara Mektuplar
Aydın ORHAN Aydın ORHAN
öYLECE
Yunus KIZIL Yunus  KIZIL
GÜNEŞ NE ZAMAN DOĞACAK?
Özcan CANPOLAT Özcan CANPOLAT
MUHAYYELAT
Hilal ÇAPKINER Hilal ÇAPKINER
ÖTE...
İbrahim YILMAZ İbrahim YILMAZ
MUHALİF RÜZGAR
Ümit SİVRİKAYA Ümit SİVRİKAYA
FUTBOL TERÖRÜ
Bekir ÇINAR Bekir ÇINAR
DOĞRU KONUŞALIM DOĞRU YAZALIM
Birgül UZUN Birgül UZUN
UZAKLARDAKİ ZEYTİN AĞACI
Osman DEMİRTAŞ Osman DEMİRTAŞ
Bakıp da Göremediklerimiz

YAZAN-EL EDEBİYATA DAİR - Edebiyata ve Sanata Dair Ne Varsa Bu sitedeki eserler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca korunmaktadır.
RSS | Yazar İçin | Yazarlık

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi