Yazanel Edebiyat
ANASAYFA FORUM FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

TÜRKÇESİ VARKEN

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

YÜREĞİM SENİN OLSUN

YÜREĞİM SENİN OLSUN

Tarih 04.Mayıs.2013, 11:43 Editör Bayram AKTAŞ

Sevgili seni bilmeden, görmeden, sesini sesime eşlik etmeden içimde yanan bu yangının hikmeti de ne? Yüreğim yüreğine neden bu denli istekli, bir yanım neden hep eksik?

                                                           YÜREĞİM SENİN OLSUN

 

                Uzun uzun yazmak vardı yüreğimi, doya doya okuman için. Lakin izin vermiyor ki buna halim. Birkaç kelama sığdırabiliyorum sensizliği, kimsesizliği, eksik kalışımı. Sonrası malum bir yanım hüzün bir yanım vuslat ve gelmiyor sensiz geçen günlerim. İmtihana tabi tutuluşumu bilmesem, inancım bunu yasaklamasa isyan ederdim yar senden ayrı kalışıma. Ah ile eyvahlarıma, kalbim ile aklımın birbiri ile çetin savaşına. İzin vermedi inancım buna, izin vermedi yüreğimdeki sakladıklarım. Şimdi oturmuş seni yazıyorum yaşanmamış anlarımla, yaşayışlar ardına bıraktığım acılarımla. Zamana inat bir duanın tesellisi yetiyor yokluğuna, bir umutla yeşeriyor çorak kalmış yüreğim. Bereketsiz kalan ömrüm.


               Sevgili seni bilmeden, görmeden, sesini sesime eşlik etmeden içimde yanan bu yangının hikmeti de ne? Yüreğim yüreğine neden bu denli istekli, bir yanım neden hep eksik? Anlam veremediğim soruların ızdırabı ve bir yanımın eksik kalışı ne halim hal ediyor nede yarınlarıma teselli.
Bilmek vardı seni sevgili. Yüreğimden gelen bir ses ile sevdiğim, gönül goncam, ciğer köşem, can yoldaşım, sırdaşım, arkadaşım, ruh arkadaşım, canımın cananı ömrünün bereketi diye bilmek vardı. Diyemediğim sözcüklerin ızdırabı yakıyor her geçen gün beni. Bazen oluyor bildim seni diyorum sonra mı bildim derken yusufu kuyulara düşüyorum. Yanılmışlığın acısını taşıyorum. Bilmeden kaybediyorum seni. Hüzünüme hüzün yarama tuz ekliyorum dayanılmaz sancıların, elemlerin pençesinde kendimden geçiyorum. Hayattan çok kendime küsüyor, gizli gizli ağlamalar ile kendimi teselli etmeye çalışıyorum. Bilmeden işte böyle sensizliği yaşıyorum.


               Bulmak istiyorum çoğu zaman yüreğini. Gözlerine denk gelmek istiyorum. Bir ömür o gözlerde var olmak istiyorum. Seni sen yapan ben, beni ben yapan sen olmak istiyorum. Çoğu zaman hayal kuruyorum, merak etme sende varsın içinde. Senin olmadığın hayalleri kuramıyorum. Senin olmadığın bir geleceği kabullenmekte zorlanıyorum. Sen yoksun diye ben her gece tek başıma uyuyorum. Namaz sonrası dua dua seni istiyorum. Bulmak istiyorum seni. Sen olmak istiyorum. Kördüğüm misali sana bağlanmak istiyorum. Senden başka hiçbir yüreği, senin gözlerinden başka hiçbir gözü ne yüreğime nede hayatıma sokmak istiyorum. Sadece sen olmak istiyorum eksik yanımla. Var olmak istiyorum el ele varlık sahasında. Bulmak istiyorum seni sevdiğim bir kış mevsimin ortasında.

               Görmek istiyorum nur damlalarını akıttığın gözlerini. Görmek istiyorum beni ben yapan yüreğini. Görmek istiyorum ay misali en zifiri karanlığıma doğan suretini. Görmek istiyorum kendimi.
Seni görmeden yazdığım, yazmaya güç yetirebildiğim onca kelamımı sesimle yüreğine okumak istiyorum. Senin için yazılmış onca sözcüklerimi ben dökmek istiyorum yollarına. Sana olan sevdamı dile getirmek istiyorum beni benden alan gözlerinin o sihirli dünyasında. Görünmek istiyorum artık yüreğinin varlık sahasında. Görmeni istiyorum bir yasaklı düşler sokağında kalan, sensizliğin acısını iliklerime kadar işlediğim bir kış mevsimin ardından gelen, baharlarda saklı kalan yüreğimi.

                Aç ellerini bilmek istediğim, bulmak için kendimi heder ettiğim, görebilmek için kendimi tükettiğim. Aç ellerini bir namaz sonrası Rahmana, aşkı yaratana, sevgiyi yüreklerimize bahşeden En Sevgiliye, aç ellerini bir nurumuz olsun, sevgimiz sonsuz olsun, varlığımız var olsun. Aç ellerini bir kışın ardından birde baharımız olsun. Aç ellerini adı aşk olsun. Bir sen olsun birde ben. Bu sevdanın adı kördüğüm olsun. Bekleyişim son bulsun, gözlerinde her şey var olsun.
Aç ellerini sevdiğim yüreğimin acısı, için için kendimi tüketişlerim, ah ile eyvahlarım darma duman olsun. Var olsun varlığım, yüreğim senin olsun…

Bayram Aktaş/B’Aşka Niyetli

Bu haber 25 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Aşka Dair

ÖLÜMCÜL SESSİZLİKLER-NAİL VARAL

ÖLÜMCÜL SESSİZLİKLER-NAİL VARAL Bendim o gün saçlarına dokunmaya kıyamayan mavi renkli rüzgârlar. Yıldız benim bakışım, ay benim serinliğimdi.

MAYIS SANCILARI- NAİL VARAL

MAYIS SANCILARI- NAİL VARAL Ta başından beri biliyordum gideceğini. Bu yüzden hiçbir zaman içten gülmedin bana, bu yüzden hiçbir vakit gerçek...
Bayram AKTAŞ Bayram AKTAŞ
KENDİNE İYİ BAK
Arzu METLİ Arzu METLİ
İNSAN ÇEKER
Halil MANUŞ Halil MANUŞ
EĞİTMEK Mİ ÖĞRETMEK Mİ?
Ozan ERBABİ Ozan ERBABİ
MUSTAFA KEMAL’İM
Bekir ÜNVER Bekir ÜNVER
YİNE HAZAN, YİNE HÜZÜN
Mustafa BATMAN Mustafa BATMAN
GÖZLERİ PERİ BİR DENİZ KIZI
Mahmut ÇAĞATAY Mahmut ÇAĞATAY
BİN OLURUZ
Gazi KARABULUT Gazi KARABULUT
ÖZLÜYORUM
Mustafa METLİ Mustafa METLİ
YOKSUN
Mesut YAZANEL Mesut YAZANEL
BİRAZ DA ARABESK
Erhan EROĞLU Erhan EROĞLU
NİĞDE KALESİ AHMEDEK BÖLÜMÜ
ESAT HALAÇOĞLU ESAT HALAÇOĞLU
ANNEMİN ARDINDAN
İhsan UĞRAŞ İhsan UĞRAŞ
BİZİM ÇOCUKLUĞUMUZDA
Aydın UZKAN Aydın UZKAN
LÂL CERİHALAR
Veli HAYTA Veli HAYTA
''NE OLURSAN OL GEL'' EĞİTİM ŞART
Bestami NAR Bestami NAR
BAHAR GELDİ Mİ ?
Mehmet KESKİN Mehmet KESKİN
YOK..
A. TEMİR A. TEMİR
Gerçek Kahramanlara Mektuplar
Aydın ORHAN Aydın ORHAN
öYLECE
Yunus KIZIL Yunus  KIZIL
GÜNEŞ NE ZAMAN DOĞACAK?
Özcan CANPOLAT Özcan CANPOLAT
MUHAYYELAT
Hilal ÇAPKINER Hilal ÇAPKINER
ÖTE...
İbrahim YILMAZ İbrahim YILMAZ
MUHALİF RÜZGAR
Ümit SİVRİKAYA Ümit SİVRİKAYA
FUTBOL TERÖRÜ
Bekir ÇINAR Bekir ÇINAR
DOĞRU KONUŞALIM DOĞRU YAZALIM
Birgül UZUN Birgül UZUN
UZAKLARDAKİ ZEYTİN AĞACI
Osman DEMİRTAŞ Osman DEMİRTAŞ
Bakıp da Göremediklerimiz

YAZAN-EL EDEBİYATA DAİR - Edebiyata ve Sanata Dair Ne Varsa Bu sitedeki eserler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca korunmaktadır.
RSS | Yazar İçin | Yazarlık

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi