Yazanel Edebiyat
ANASAYFA FORUM FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

TÜRKÇESİ VARKEN

HABER ARA


Gelişmiş Arama
HAL BİLMEZLER

HAL BİLMEZLER

Tarih 07.Nisan.2013, 12:03 Editör Bayram AKTAŞ

Aldılar seni benden. Hiç düşünmeden hiç çekinmeden. Sormadılar sensiz nasıl yaşayabileceğimi, sormadılar gözlerinden uzakta yüreğinden çok uzaklarda nasıl var olabileceğimi.

                HAL BİLMEZLER

                Hal bilmezlere sordum seni. Kırdılar kanadımı uçamaz oldum. Yüreğinden sürgün ettiler beni gözlerini arar oldum. Aldılar ellerini ellerimden, en zifiri karanlıklarda kayboldum. Yüreğim sensizliğe alışkın değil, korkarım bu son kez kendimi buluşum. Son kez sana olan kendimi ifade edişim. Son kez yüreğimle yüreğine seslenişim, son kez sen oluşum…

 

                Aldılar seni benden. Hiç düşünmeden hiç çekinmeden. Sormadılar sensiz nasıl yaşayabileceğimi, sormadılar gözlerinden uzakta yüreğinden çok uzaklarda nasıl var olabileceğimi. Aldılar ellerimden seni, uçtun gittin tutamadım seni. Bambaşka bir geleceğimizin hayalini kurarken terk edilmiş bir kentin yalnızlığına mahkum edildim. Prangalar vurdular ayağıma gidişine dur diyemedim. Mülteci yalnızlığımla sürgün ettiler yüreğinden sesimi çıkartamaz oldum.
Sahi neydi seni ellerimden almalarının hikmeti, hakikati sahi neydi seni bu denli sevmemin bendeki yeri? Masallardan farksız değildi yaşadıklarım, yaşanmışlıklarım yaşama adına çırpınışlarım. Bir varmış bir yokmuş gibiydi varlığın. Bir vardın iyi ki vardın. Sende buldum sevmelerin en güzelini, sende buldum ben kendimi. Seninle var oldum varlık sahasında. Geç kalmıştım dünya yarışına. Kurtardın beni hayal dünyamdan. Sende gördüm gerçeği, sende bildim aşkın en güzel halini. Bir vardın şimdi yoksun. Sensiz kaldım ıssız terk edilmiş sokaklarda. Tek başına ellerinden oyuncağı alınmış çocuklar misali ağlamaklı gözlerle kala kaldım. Gittin başka yüreklere başka ellerin hizmetine. Ben ise gidemedim yüreğimden yüreğini söküp atamadım, gözlerini unutamadım. Ses etmeden sessizce ağladım arkandan. Giderken sen sol yanıma yenik düştüm. Acıların hizmetine hüznüm ile amade oldum. Gitmeseydin ey gözlerine meftun olduğum kalsaydın yanımda inan dünyanın en mutlu insanı ben olurdum. Şikayetim olmazdı gözlerini benden uzak tutman dışında.

 

              Hal bilmezlere sordum seni. Kötü anlattılar bana seni. Kötülediler yüreğini değişti dediler eskisi gibi değil unut gitsin sevme, ağlama dediler. Bilmediler ki söz geçmiyor yüreğe, ağlama demek kafi gelmiyor katre katre akan yüreğime. Bitmiyor bu ızdırap yarin gözlerini göremedim diye.
Şimdi bu yarama merhemim bulunur mu? Bu acı ile kim kabullenir beni? Yüreğim o yar deyken kim sahiplenir ki? Koskocaman bir muamma hepsi bu. Herkes kendi kaderini yaşar bazen kendini aşar. Ben seni severek kendimi aştım. Belki Mecnun misali çöllere düşemedim, Ferhat gibi dağları delemedim. Elimden gelen seni beklemekti. Sessiz sessiz ağlamalarla seni bekledim. Varlığından uzaklarda gözlerinin hayali ile belki döner sözleri ile yüreğimi avutabildim. Avutmaya çalışabildim. Bazen unuttum zannettim ama unutmak yokmuş lügatimde sonradan fark ettim. Yüreğimdeki bu sızıya katre katre akan göz yaşlarıma dur diyemedim.

             Sana sesleniyorum beni yarınlarıma küs, kendime düşman eden sevgili. Gitmek bu kadar kolay mıydı? Gittin ben gidemedim. Unutamadım sen gibi olamadım. Her gece sessizliğe büründüm. Kendime bile küs bir yaşayışın ortasında hayata küstüm.
Yaşanmışlıkları bir yana bırakıp hiç yaşamamış gibi olmak yakışır mıydı? Yakışmazdı sevdiğim. Yüreğim bu denli kabullenmişken seni nasıl olmamış gibi hiç tanımamış gibi yaşarım. Gözlerinden bulmuşken kendimi nasıl ayrı kalırım. Yüreğine sevdalanmışken hiç sevmemiş gibi nasıl davranabilirim.
Şimdi sen yoksun ya hiç bir şeyin kıymeti yok gözümde. Ne dünya umurunda ne de benliğim.

              Hal bilmezlere sordum yine seni. Sustular anlatamadılar tıpkı ben gibi seni. Etmedi dilleri birkaç kelam sanki duymamışlar gibiydi beni. Ben anlatamadım ki seni onlar nasıl anlatabilsin bendeki yerini, gözlerini…
Hal bilmezlere sorma beni. Anlatamazlar yüreğimde yanan ateşimi. Bilmezler, anlamazlar, değer vermezler, gülerler…  Bana sor halimi. Ben anlatayım ben ağlayayım yüreğine ben öleyim gözlerinde. Sorar nasıl halde olduğumu. Sensizim hepsi bu sevdiğim.

 

Bayram Aktaş/B’Aşka Niyetli

 

Bu haber 35 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Edebiyata Dair

ÖYKÜ YARIŞMASI

ÖYKÜ YARIŞMASI YAZARLIK AKADEMİSİ DERNEĞİ (YAZAK) İLE ACEMİ EDEBİYAT DERGİSİNİN BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ 5. ÖYKÜ YARIŞMASI BAŞVURULARI...

"TOPRAK ANA" ROMANI ÜZERİNE-Bekir ÜNVER

Aliman dünyaya bir can bırakıp kendisi ölüyor. Bebek doğuyor, Aliman ölüyordu.
Bayram AKTAŞ Bayram AKTAŞ
KENDİNE İYİ BAK
Arzu METLİ Arzu METLİ
İNSAN ÇEKER
Halil MANUŞ Halil MANUŞ
EĞİTMEK Mİ ÖĞRETMEK Mİ?
Ozan ERBABİ Ozan ERBABİ
MUSTAFA KEMAL’İM
Bekir ÜNVER Bekir ÜNVER
YİNE HAZAN, YİNE HÜZÜN
Mustafa BATMAN Mustafa BATMAN
GÖZLERİ PERİ BİR DENİZ KIZI
Mahmut ÇAĞATAY Mahmut ÇAĞATAY
BİN OLURUZ
Gazi KARABULUT Gazi KARABULUT
ÖZLÜYORUM
Mustafa METLİ Mustafa METLİ
YOKSUN
Mesut YAZANEL Mesut YAZANEL
BİRAZ DA ARABESK
Erhan EROĞLU Erhan EROĞLU
NİĞDE KALESİ AHMEDEK BÖLÜMÜ
ESAT HALAÇOĞLU ESAT HALAÇOĞLU
ANNEMİN ARDINDAN
İhsan UĞRAŞ İhsan UĞRAŞ
BİZİM ÇOCUKLUĞUMUZDA
Aydın UZKAN Aydın UZKAN
LÂL CERİHALAR
Veli HAYTA Veli HAYTA
''NE OLURSAN OL GEL'' EĞİTİM ŞART
Bestami NAR Bestami NAR
BAHAR GELDİ Mİ ?
Mehmet KESKİN Mehmet KESKİN
YOK..
A. TEMİR A. TEMİR
Gerçek Kahramanlara Mektuplar
Aydın ORHAN Aydın ORHAN
öYLECE
Yunus KIZIL Yunus  KIZIL
GÜNEŞ NE ZAMAN DOĞACAK?
Özcan CANPOLAT Özcan CANPOLAT
MUHAYYELAT
Hilal ÇAPKINER Hilal ÇAPKINER
ÖTE...
İbrahim YILMAZ İbrahim YILMAZ
MUHALİF RÜZGAR
Ümit SİVRİKAYA Ümit SİVRİKAYA
FUTBOL TERÖRÜ
Bekir ÇINAR Bekir ÇINAR
DOĞRU KONUŞALIM DOĞRU YAZALIM
Birgül UZUN Birgül UZUN
UZAKLARDAKİ ZEYTİN AĞACI
Osman DEMİRTAŞ Osman DEMİRTAŞ
Bakıp da Göremediklerimiz

YAZAN-EL EDEBİYATA DAİR - Edebiyata ve Sanata Dair Ne Varsa Bu sitedeki eserler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca korunmaktadır.
RSS | Yazar İçin | Yazarlık

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi