Yazanel Edebiyat
ANASAYFA FORUM FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

TÜRKÇESİ VARKEN

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

EĞİTİM 2023 GELECEĞE IŞIK TUTUYOR

EĞİTİM 2023 GELECEĞE IŞIK TUTUYOR

Tarih 23.Aralık.2012, 12:21 Editör Gazi KARABULUT

Dünya insanlığının medeniyet noktasında referans aldığı bir Türkiye yani güçlü, lider bir ülke özlemi ile çalışmalar yapıyoruz . Karabulut yaptığı açıklamada şu hususlara da değindi:

EĞİTİM 2023 DERNEĞİ PROJELERİ İLE GELECEĞE IŞIK TUTUYOR

Eğitim 2023 Derneği Genel Merkezi yaptığı çalışmalar, ortaya koyduğu projeler ve kurumsal kimliği ile ülkemizin sosyal, kültürel ve ilmi noktalarda kalıcı faaliyetler gerçekleştiriyor. Tapılan faaliyetleri değerlendiren Gazi Karabulut " Çağın süper güçlerinin temas ettikleri topraklarda, sefaletin, kan ve gözyaşının olmasına sebep oldukları medeniyetin bencil, sevgiden ve dolayısıyla mutluluktan arınmış bir mantaliteye dayanmasıdır. Birey hak ve özgürlüklerinin olduğu; adalet önünde Cumhurbaşkanı’ndan dağdaki çobana varana kadar herkesin  kıymetli göründüğü; devlet imkânlarından her vatandaşının eşit oranda faydalandığı; sınırları içerisindeki gelişmişliğin homojen olduğu; cinsiyet ayrımının gözetilmediği; bilgi, teknoloji ve üretimde dünya devi olan; bireylerin insan onuruna yakışır bir gelire sahip olduğu; yaşlıların, güçsüzlerin, bakıma muhtaç insanların korunması noktasında devlet başta olmak üzere STK’ların ve toplumun duyarlılığı ile bir tek insanın dahi zayi edilmediği; sanayisi, tarımı, sanatı gelişmiş; okuyan, sorgulayan, araştıran, düşüncelerini özgür bir şekilde ifade edebilen, özeti yurdunda ve yurtdışında itibarı olan fert ve yapılanmanın olduğu; dünya insanlığının medeniyet noktasında referans aldığı bir Türkiye yani güçlü, lider bir ülke özlemi ile çalışmalar yapıyoruz” dedi. Karabulut yaptığı açıklamada şu hususlara da değindi:
     Genel merkez olarak yaptıkları kültürel varlıkları koruma yarışması, Koruyucu Aile Çalıştayına sunulan rapor, okul kültürü oluşturulması için yapılan etkinlikler ülkemizin içinde bulunduğu sosyal yapıya yön vermek ve bir mmedeniyet inşaasına talip olmak içindir.
Eğitimde en büyük problemin toplumsal katmanların tamamının meseleye dahil edilememesi olduğunun belirten karabulut "Prof. Necmettin hacıeminoğlu, ülkemizde bilinçli bir Yetişkin Eğitimi çalışması yapılamamaktadır." diyor. Buradan hareket ile dernek olarak okullarımızda Yetişkin Eğitimine yönelik seminerler, okul kültürünün oluşması için kişisel gelişim sunumları, öğrencilerimizin , ve eğitim paydaşlarının motivasyonu için iletişim, beden dili ve başarıyı arttırıcı yöntemler konferansları veriyoruz. Genel merkezimizin düzenlediği ücretsiz Tezhip Kursu, Ebru Kursu bitr kültürel değerler silsilesinin sadece başlangıcıdır. Yine Avrupa Komisyonu, 19-21 Kasım 2012 tarihlerinde Brüksel’de “Aktif Yaşlanma ve Kuşaklararası Dayanışma İçin Öğrenme” ( One Step Up in later life: learning for active ageing and intergenerational solidarity) konulu bir konferans organize etmiştir. Tüm Avrupa genelinden ve  Dünya ülkelerinin bir kısmından  konuyla ilgili otorite, uzman, koordinatör, karar verici ve politika yapıcı kişilerden oluşan yaklaşık 200 katılımcının olduğu bu konferansta, ülkemizi temsilen tek kişi olarak ve aynı zamanda Derneğimiz adına yönetim kurulu üyemiz Sayın Veysel ALCAN’da yer almıştır. kültür ve eğitim üzerine çalışmalar yapan derneğimiz Eğitim 2023 Yönetim Kurulu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği, bilim adamı ve uzmanların katkılarıyla kültürel mirasın aktarımında eğitimin gücünden yararlanmanın konuşulup raporlaştırılacağı iki günlük “Kültürel Mirasın Aktarımı ve Eğitim” adlı bir çalıştay yapmayı planlamıştır. Önmümüzdeki günlerde ülke genelkinde, "Bireyde Bilgi Toplumda Sevgi" düsturu ile hareket eden derneğimizin Lider Ülke Türkiye ideali adına artarak devam edecektir.

Bu haber 25 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitime Dair

OCAKBAŞI SOHBETİ

OCAKBAŞI SOHBETİ Türk Ocakları Niğde Şubesi tarafından düzenlenen ocakbaşı sohbeti daveti

KAR TANEM’İN DÜNYASI-TÜLAY ATABEY

KAR  TANEM’İN DÜNYASI-TÜLAY ATABEY Doktorların “iki ay” bile yaşamaz dedikleri küçük arkadaşımın her şeye rağmen hayatan gülümseyerek “Ben geldim...
Bayram AKTAŞ Bayram AKTAŞ
KENDİNE İYİ BAK
Arzu METLİ Arzu METLİ
İNSAN ÇEKER
Halil MANUŞ Halil MANUŞ
EĞİTMEK Mİ ÖĞRETMEK Mİ?
Ozan ERBABİ Ozan ERBABİ
MUSTAFA KEMAL’İM
Bekir ÜNVER Bekir ÜNVER
YİNE HAZAN, YİNE HÜZÜN
Mustafa BATMAN Mustafa BATMAN
GÖZLERİ PERİ BİR DENİZ KIZI
Mahmut ÇAĞATAY Mahmut ÇAĞATAY
BİN OLURUZ
Gazi KARABULUT Gazi KARABULUT
ÖZLÜYORUM
Mustafa METLİ Mustafa METLİ
YOKSUN
Mesut YAZANEL Mesut YAZANEL
BİRAZ DA ARABESK
Erhan EROĞLU Erhan EROĞLU
NİĞDE KALESİ AHMEDEK BÖLÜMÜ
ESAT HALAÇOĞLU ESAT HALAÇOĞLU
ANNEMİN ARDINDAN
İhsan UĞRAŞ İhsan UĞRAŞ
BİZİM ÇOCUKLUĞUMUZDA
Aydın UZKAN Aydın UZKAN
LÂL CERİHALAR
Veli HAYTA Veli HAYTA
''NE OLURSAN OL GEL'' EĞİTİM ŞART
Bestami NAR Bestami NAR
BAHAR GELDİ Mİ ?
Mehmet KESKİN Mehmet KESKİN
YOK..
A. TEMİR A. TEMİR
Gerçek Kahramanlara Mektuplar
Aydın ORHAN Aydın ORHAN
öYLECE
Yunus KIZIL Yunus  KIZIL
GÜNEŞ NE ZAMAN DOĞACAK?
Özcan CANPOLAT Özcan CANPOLAT
MUHAYYELAT
Hilal ÇAPKINER Hilal ÇAPKINER
ÖTE...
İbrahim YILMAZ İbrahim YILMAZ
MUHALİF RÜZGAR
Ümit SİVRİKAYA Ümit SİVRİKAYA
FUTBOL TERÖRÜ
Bekir ÇINAR Bekir ÇINAR
DOĞRU KONUŞALIM DOĞRU YAZALIM
Birgül UZUN Birgül UZUN
UZAKLARDAKİ ZEYTİN AĞACI
Osman DEMİRTAŞ Osman DEMİRTAŞ
Bakıp da Göremediklerimiz

YAZAN-EL EDEBİYATA DAİR - Edebiyata ve Sanata Dair Ne Varsa Bu sitedeki eserler 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununca korunmaktadır.
RSS | Yazar İçin | Yazarlık

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi